Draudimas – apsimoka ar tai tik galvos skausmas

Draudimo bendrovių reklamos žada pasimetusią šiame gyvenime ramybę – apsidrausk ir jokios baimės nekvaršins galvos - nei dėl vagių, nei  dėl gaisrų, nei dėl kelionės netikėtumų. Tik mokėk pinigus. Pažįstama situacija?  Kol žada – viskas paprasta, lengva, greita, bet žmonės, kurie vis dažniau kreipiasi į zala.lt pasakoja visai kitokias istorijas. Štai, jauna šeima pirko butą, apdraudė jį, o kai  nutiko bėda (sprogę  vamzdžiai užliejo ir  jų pačių,  ir kaimynų butus, visiems pridarė dešimtūkstantinių nuostolių) draudimo bendrovė ėmė tempti gumą, delsti,  o galų gale atsisakė mokėti. O blogiausia, kad per susirašinėjimus su draudimo bendrove buvo beveik prarastas teisybės ieškojimui tokiais atvejais skirtas laikas. Zala.lt teisininkai aiškina, ką turėtume žinoti visi, jei tektų susidurti su panašiais draudimo bendrovių “žaidimais”!

Skaityti toliau

Skolos išieškojimas pasitelkiant skolininko sutuoktinį – ar tai įmanoma?

Visai neseniai į zala.lt kreipėsi vyras, turintis savo verslą ir nemažai užgyvento turto bei, kaip manęs, sutikęs savo gyvenimo moterį. Kaip vėliau paaiškėjo, gyvenimas nepagailėjo moteriai išbandymų, o vyras ne tik ją įsimylėjo, bet ir nusprendė padėti jai išsikapstyti iš nesėkmių. Deja, bet po 3 metų bendro gyvenimo, visai atsitiktinai ėmė ir paaiškėjo kodėl moterį persekioja nesėkmės!!! Pasirodo, jog moteris turi priklausomybę nuo paskolų!! Paskolų, įvairių kreditų buvo paimta tiek iki santuokos, tiek jau gyvenant santuokoje. Šie buvo imami reikia to ar ne, o kur pinigai buvo iššvaistomi dar iki dabar neaišku. Vyras, žinoma, bandė padėti išsikapstyti ir didžiąją dalį skolų, imtų santuokos metu, - apmokėjo, tačiau paskolų atsirasdavo vis naujų, o vyrui supratus, kad įveikti visko vienas nepajėgs – nusprendė skirtis. Dalijantis turtą paaiškėjo dar daugiau, pasirodo - senos skolos vilkosi nuo tada, kai jie dar net nebuvo susituokę, moteris suko aplink pirštą antstolius, kad šie nebūtų tokie aktyvūs, apgaudinėjo, slėpė ir visaip kitaip bandė atsikratyti skolų. Skiriantis moteris reikalauja, kad teismas tiek turtą, tiek ir skolas padalintų abiem po lygiai. Vyras, sakosi tik dabar supratęs, kad tapo skolininkės barakudos taikiniu ir auka ir klausia zala.lt teisininkų ar gali neprisiimti atsakomybės už buvusios sutuoktinės skolas. 

Skaityti toliau

Įmonės bankrotas - kas lieka darbuotojui?

Kone kiekvienam kasdienybė sunkai įsivaizduojama be darbo. Dirbame ilgus metus, tačiau kartais taip nutinka, jog įmonė, kurioje dirbama 20 ir daugiau metų – ima ir bankrutuoja. Suprantama, nusivylimas didelis, tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Įstatymai numato ganėtinai daug garantijų, kurias turi bankrutuojančios įmonės darbuotojas. Žinoma, nuostatų daug, o darbuotojai dažnai apie jas nežino, arba, nors ir žino – šios visiškai neaiškios. Siekiant situaciją padaryti bent kiek aiškesne zala.lt advokatas konsultuoja kokias garantijas turi bankrutuojančios įmonės darbuotojas ir kaip jomis pasinaudoti.

Skaityti toliau

Ar visada vaikams yra saugu darželyje?

"Kokia aš laiminga, kad tu pagaliau nugriuvai!" – džiūgauja darželio auklė, matydama kaip verkia užsigavęs ketverių metukų darželinukas. "Aš tau tuoj tvosiu šituo batu per vieną vietą!"- tai frazės, kurių klausėsi pašiurpusi darželinuko mama, kai pavyko jos planas sužinoti kas vyksta darželyje.

Skaityti toliau

Darbo sutartis nutraukta prieš mėnesių mėnesius, tačiau darbdavys vis dar neatsiskaito? Mes Jums galime padėti!

Į zala.lt komandą neretai kreipiasi asmenys, nurodydami, kad įmonėje dirba ne vienerius metus, tačiau darbdaviai vis delsia išmokėti atlyginimą – visai neseniai sulaukėme užklausos, kur pagalbos prašė asmuo, įmonėje dirbantis kone 2 metus, tačiau atlyginimo iš darbdavio nesulaukiantis jau net 3 mėnesius, o neišmokėta suma jau daugiau nei 2 000 Eur.

Skaityti toliau